letenky leťme.cz

Letenky na leťme.cz je přehled všech levných letenek na internetu. Najdete zde třeba akční letenky do Austrálie, USA nebo Anglie.

Akční letenky, levné lety do Canberry

Informace o akčních letenkách do australského města Canberra

Nepřehlédněte i informace o dalších destinacích

Orientační ceny letů do Canberry

Odlet Cena včetně poplatků Max. délka pobytu Dopravce
Praha Kč 35 514,- 1 měsíc ČSA (České aerolinie), Qantas Airways
Praha Kč 38 248,- 12 měsíců British Airways, Qantas Airways

Canberra: Aktuální akční nabídky

Sledujeme pro vás levné letenky do Canberry a akční nabídky leteckých společností. Upozornění na tyto novinky můžete odebírat na našem Twitteru nebo Facebooku.

Doprava, taxi

Taxi jsou od 6 do 21 hodin levnější, např. za zpáteční jízdné letiště - centrum zaplatíte $41.26, jinak $46.10. Společnost ACTION řídí canberrskou síť autobusových linek. Hlavní autobusový terminál je v ulici Alinga, ve čtvrti Civic. Jízdenky se kupují v autobuse, novinových stáncích či v kancelářích společnosti, které jsou otevřené Po-So 7:00 – 21:00, prodávají se zde i mapy s vyznačenými autobusovými linkami.

Zajímavosti Canberra

The City

Od Capital Hill paprskovitě vystřelují nejdůležitější ulice města. S opravdovým centrem města, jež je známo pod jednoduchým názvem The City, je Capital Hill spojen bulvárem pojmenovaným jako Commonwealth Avenue. The City je nejživější částí města s mnoha obchody, hotely a hostely.

Památník vojákům

Od The City se dá velmi pohodlně dojít k památníku Australian War Memorial. Tato honosná stavba je věnována všem australským mužům a ženám, kteří aktivně sloužili v armádě.

Lake Bourley Griffin

Pozoruhodný klid, který je zde všudypřítomný, umocňuje jezero Lake Burley Griffin, které je ve skutečnosti přehradou vytvořenou na řece Molonglo. Právě tato vodní plocha od sebe odděluje jižní a severní Canberru.

Capital Hill

Součástí jižní části je i Capital Hill, na kterém bylo v roce 1988 postaveno současné sídlo australského parlamentu. To je nyní jednoznačnou dominantou města i přesto, že je velmi vhodně zapuštěno do kopce, na kterém je postaveno, a neruší tak celkový charakter města. Jen pár set metrů odsud je přitom stará budova parlamentu, která byla postavena v roce 1927.

Australské národní muzeum

Zhruba ve stejné vzdálenosti od centra města je také další významný turistický bod. Jedná se o australské národní muzeum (Australian National Museum). Nachází se přímo na břehu Griffinova jezera.

Velvyslanectví ČR v Austrálii, Canberra

Embassy of the Czech Republic
8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra
Telefon
0061/2/62901386 popř. konzulární pohotovost: 0061 (0) 418262289
Fax
00612/62900006
E-mail:Canberra HYPERLINK "mailto:canberra@embassy.mzv.cz," @embassy.mzv.cz,
Web:
www.mzv.cz/canberra
Vedoucí úřadu
PhDr. Juraj CHMIEL, CSc.
Funkce
velvyslanec
Působnost úřadu
diplomatická pro Australské společenství, Republiku Fidži, Nový Zéland, Nezávislý stát Samou, Šalomounovy ostrovy, Království Tongu a Republiku Vanuatu a konzulární pro Australian Capital Territory (hlavní město Canberra a okolí) a státy Victoria a Tasmania
Časový posun
+8 hod v době letního času
  +10 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu
pondělí - pátek 08.15 - 16.45
úřední hodiny KO pro veřejnost:
úterý a čtvrtek 09.00 - 12.00

Letenky online:
 
Nepřehlédněte informace o akčních letenkách: Chcete mít aktuální a pravidelný přehled o cenových akcích leteckých společností a slevněných letenkách nejen po Evropě? Pak začněte sledovat náš Twitter účet a nebo naší stránku na Facebooku.