letenky leťme.cz

Letenky na leťme.cz je přehled všech levných letenek na internetu. Najdete zde třeba akční letenky do Austrálie, USA nebo Anglie.

Akční letenky, levné lety New York City

Informace o akčních letenkách do amerického New Yorku

Nepřehlédněte i informace o dalších destinacích

Orientační ceny letů do New Yorku

Odlet Cena včetně poplatků Max. délka pobytu Dopravce
Praha Kč 12 030,- 6 měsíců Delta Air Lines
Praha Kč 13 000,- 12 měsíc LOT
Praha Kč 13 600,- 12 měsíců Delta Air Lines
Praha Kč 14 320,- 12 měsíců ČSA
Praha Kč 14 102,- 3 měsíce British Airways
Bratislava Kč 13 000,- 12 měsíců Australian Airlines
Mnichov Kč 9 865,- 1 měsíc Czech Airlines
Mnichov Kč 10 125,- 12 měsíců Tap Portugal
Vídeň Kč 10 176,- 12 měsíců British Airways
Vídeň Kč 12 189,- 3 měsíce Australian Airlines
Vídeň Kč 14 570,- 12 měsíců Delta Air Lines

New York: Aktuální akční nabídky

Sledujeme pro vás levné letenky do New Yorku a akční nabídky leteckých společností. Upozornění na tyto novinky můžete odebírat na našem Twitteru nebo Facebooku.

New York - taxi z letiště

Mezi symboly New Yorku patří světově proslulé žluté taxi. Slavný yellow cab vás v New Yorku zaručeně nemine. Může se vám i stát, že na ulici nebudete vidět nic jiného než řady žlutých taxíků.

Jde o oficiální službu, což znamená i určitou záruku kvality nebo spíše standardních služeb a garantovaných cen. Například pokud Vám na letišti nabízí odvoz nějaký jiný taxík, než žlutý, je obecně doporučeno takovou službu nebrat. Cena jedné cesty se pohybuje okolo 7 dolarů. K ceně se obvykle počítá ještě mýtné a spropitné, nicméně to je minimální částka. Stačí na něj zamávat, zaparkuje u chodníku a můžete nastoupit. Pozor, nikdy nevystupujte na straně do silnice, vždycky jenom na stranu k chodníku, nebo se na vás taxikář pěkně oboří.

New York - důležité informace

Je povinné vyplnění tzv. Elektronického systému cestovní registrace (angl. ESTA – Electronic System for Travel Authorization). Ten nahradil v rámci tzv. bezvízového programu onu nepříjemnou povinnost návštěvy americké ambasády pro udělení víza pro vstup do USA. Od 17. listopadu 2008 je Česká republika na seznamu zemí (v současnosti 35 zemí), které mají s USA uzavřen bezvízový program.

Vyplnění ESTA formuláře je povinné pro všechny pasažéry cestující do Spojených států, kteří nejsou držiteli platného víza. Platnou registraci cesty musí mít i všechny děti.

Uznaná žádost ESTA je platná po dobu dvou let nebo do vypršení platnosti cestovního pasu. Platnost končí při nastání jedné z těchto dvou skutečností.

Žádost můžete podat kdykoli, doporučuje se však nejpozději 72 hodin před cestou. Při žádosti není nutné vyplňovat údaje o letu a pobytu v USA, tyto údaje je možné aktualizovat. Pozdější aktualizace je možná u emailové adresy, telefonního čísla, letecké společnosti a čísla letu, města nástupu na palubu letadla, adresy pobytu v USA.

Při změně cestovního pasu je nutné požádat o novou autorizaci. Žádost i výsledek ESTA formuláře jsou zdarma.

Dojde-li k zamítnutí žádosti ESTA, je možné nehledě na výsledek požádat o klasické vízum. ESTA je platná jen na pobyt nepřesahující délku 90 dnů za turistickým nebo obchodním účelem. Musíte mít pas platný ještě nejméně šest měsíců po vaší návštěvě.

Občané České republiky spolu s novými zeměmi v bezvízovém programu musí mít elektronické pasy (vydávané od roku 2008). Musíte mít zpáteční letenku z USA.

Letenky online:
 
Nepřehlédněte informace o akčních letenkách: Chcete mít aktuální a pravidelný přehled o cenových akcích leteckých společností a slevněných letenkách nejen po Evropě? Pak začněte sledovat náš Twitter účet a nebo naší stránku na Facebooku.